Tango Eğitmenlerimiz

thumbnail_IMG_0041.jpg

Utku Küley

& Iris Dogdu Küley

Academia Del Tango Istanbulun bas egitmenleri

Utku Küley 1984 Kasım ayında İstanbul da doğdu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Klasik Gitar Bölümünden mezun oldu. 2005 yılında İstanbul El Encuentro Tango Okulu’nda Arjantin Tango ile tanıştı. Aynı sene hoca olup eğitmenlik yapmaya başladı. 2009 yılına kadar Türkiye’ deki tüm tango festivallerinde performans yapıp workshop verdi. 2009 yılında Arjantin Tango Kulüplerarası Türkiye Şampiyonluğu’nu kazandı. Aynı sene, 2009 yılında Buenos Aires’e Sebastian Arce nin özel bursu ile gidip kendisi ve Mariana Montes ve birçok farklı kategorideki değerli eğitmen ile Arjantin Tango’nun tüm dans stilleri, Kültürü ve Tango Müziği üzerine çalışmalar gerçekleştirdi. 2009, 2010 ve 2013 yılında Buenos Aires de Salon Canning, La Viruta, Sunderland, Porteno Bailarin, Villa Malcolm, Milonga La Confiteria Ideal, Milonga 10, Milonga Maldita, Practica DNI gibi Arjantin’in önemli milongalarında performanslar sergiledi. 2009 yılından günümüze kadar Los Reyes Del Tango, Sexteto Milonguero, Solo Tango, Pasional, El Vivo, Sans Souci, Sexteto Cristal ve Sexteto Maestros gibi önemli orkestralarla sahne performansları yaptı.

 

2013 Yılında İris Doğdu & Bentürk İybar ile Academia Del Tango İstanbul’u kurdu ve aynı sene Sultans of Istanbul’un organizatörlerinden bir tanesi oldu. Yetiştirdiği öğrenciler Türkiye'nin farklı şehirlerinde okullar açıp festival organizatörleri oldular. Yarişmalarda derece kazandılar. Bugüne dek Dünyanın 3 farklı kıtasında toplam da 50 farklı şehirde 100 den fazla festival, weekend ve milonga performansı gerçeklestirdi. Bunlardan bazıları (Amsterdam Tango Magia, Belgrad Tango Encuentro, Verona Tango Emotion, France Albi Tango Festival, Prag Alchemia, Belarus Spring Summer Tango Festival, Istanbul Tango Festival, Sultans Of Istanbul, Tango to Istanbul, Athens Tango Lovers, Australian Sydney Tango Festival, India Goa Tango Festival, Moscow Tango Holidays, Petersburg White Nigts Tango Festival and Wuppertal Tango Festival. Utku Küley 2013 Yılından beri partneri İris Doğdu Küley ile Workshop, Performas ve Koreograflık yapıp halen Academia Del Tango Istanbul’un baş eğitmenliğini yapmaktadırlar ve Sebastian Arce ile çalışmalarını sürdürmektedirler.

İris Doğdu, 2009 yılında İrfan Yüksel ile tangoya başladı. Bununla birlikte İstanbul'daki diğer dans okulları ile de çalışma fırsatı bularak kendini geliştirdi. Son olarak ders aldığı Tango Encuentro da 2011 yılında asistan dansçı olarak çalışmalarına devam etti. 2013 yılından beri de Utku Küley ile birlikte Academia del Tango İstanbul'da ders vermeye devam ediyor.

Çalıştığı hocalar arasında Mariano Chicho Rumboli & Juana Sepulveda, Sebastian Arce & Mariana Montes, Sabrina & Ruben Veliz,Facundo Pinero & Vanessa Villalba, Lucas Fernandes, Ezequiel Farfaro, Claudio Forte & Barbara Carpino, Rodrigo Joe Corbata & Lucila Cionci, Miguel Angel Zotto & Daiana Guspero, Fernando Gracia & Sol Cerquiedes, Lucia Mazer, Cecilia Garcia yer almaktadır.

Selçuk Atalay

&MügeÜner

This is a great place to add a tagline.

Tell customers more about you. Add a few words and a stunning pic to grab their attention and get them to click.

This space is ideal for writing a detailed description of your business and the types of services that you provide. Talk about your team and your areas of expertise. 

muge selçuk.jpg

© 2015 by Academia Del Tango Istanbul