Tango Kursumuz Hakkında

Academia Del tango İstanbul Türkiye şampiyonu ve ülkemizi yurt dışında gerçekleştirilen bir çok uluslararası festivalde Maestro’luk (Hoca) daveti alarak başarı ile temsil eden Utku Küley önderliğinde 2013 yılında Kazancı yokuşunda (Beyoğlu) küçük bir dans stüdyosunda kurduk.

BM tarafından Dünya Kültür Mirası olarak görülen bir dansı, bir sanat dalını, 70 Milyonun yaşadığı kocaman ülkemizde, nispeten küçük bir kitlenin haspel kader tanışarak gönlünü kaptırdığı Arjantin Tango’yu geniş kitlelere tanıtmak ve daha çok sevdirmek amacı ile bu serüvene çıktık.

Eğitimimiz, samimi yaklaşımımız, öğrencilerimize olan ilgimiz ve kendilerine her fırsatta aşılamaya çalıştığımız tango aşkı, meyvesini vererek yüzlerce yeni tangocuyu bu eşsiz serüvenin ve ailemizin bir parçası haline getirmeyi başarıp mutluluk duyduk.

2014 yılında ailemiz kısa zamanda büyüdü ve kabımızın dışına taştık, okulumuzu Galatasaray İstiklal Caddesi'ndeki stüdyomuza yerleştirdik. Stüdyoyu tam anlamıyla en ince ayrıntısı ile ele alarak bir dansçının tüm ihtiyaçlarını karşılayacak, bir sanat yuvası haline getirmek için tamamen yeniden inşa ettik.

Bu dönemde sadece ekibimizi değil, aynı zamanda yönetim kadromuzu genişletmeyi ihmal etmedik. Nestle, Evyap ve Johnson Wax gibi dünya devi şirketlerde 15 yıl üst düzey yöneticilik yapan ve bir diğer tango sevdalısı Bentürk İybar’ın (Bento) aramıza tam zamanlı yönetici ortak olarak katılması ile güçlenerek, sahip olduğumuz Tango bilgisine ek olarak okulumuza profesyonel yönetim anlayışını da kazandırdık.

En az yönetimimiz kadar, eğitmen kadromuz üzerine de eğildik, 20‘nin üzerinde eğitmenden oluşan dinamik, enerjik, neşeli ekibimiz Academia Team’i oluşturduk. Ekibimiz tüm öğrencilerimize destek için her zaman hazırlar.

2014’te organizasyonunu gerçekleştirdiğimiz ilk festival olan Academia Tango Meeting festivalinin ardından Mayıs 2015’te dünyada ilk defa bir workshop festivali konseptine sahip  olan II. Academia Tango Meeting  festivalini gerçekleştirdik. Bu festival ile Türkiye çapında pek çok tango severin kalbini kazanarak büyük ve başarılı etkinlikler yapabildiğimizi hem kendimize hem de katılımcılarımıza kanıtladık.

2015’in Ocak ayında ilkini gerçekleştirdiğimiz ve Avrupa’da sesimizi duyarmamızı sağlayan Sultans of Istanbul Tango Maratonu ile okulumuz ilk defa yurtdışında tanınmaya başladı. 

2016 Ocak ayında gerçekleştirdiğimiz 11 gün süren, 1000 lerce yerli ve yabancı tango severin katıldığı, Avrupa’nın en uzun tango etkinliği olan Sultans of Istanbul Tango Marathonu ve Festivali ile artık sadece Türkiye ve Avrupa’da değil, tangonun başkenti Arjantin’de de bilinen bir okul olduk.

2017 Aralık ayında ise bugün bulunduğumuz Mecidiyeköy stüdyomuza geçişimizi gerçekleştirdik. Full donanımlı stüdyomuz İstanbul'un en güzel dans stüdyolarından birisidir.

Yıllık etkinliklerimiz kadar haftalık olarak düzenlediğimiz ve 100’ün üzerinde tango severin ilgi gösterdiği Milonga Para Bailar, Deniz Müzesi Milongası, Milonga Friends ve Academia Pratik ile öğrencilerimiz ve tango severlere  hem danslarını hem de sosyal hayatlarını zenginleştirme fırsatı sunmaya devam ediyoruz.

Kendimiz ile ilgili son sözlerimiz sizlerden bize gelen sözlerin derlemesinden oluşuyor; Aramıza katılmak isteyenleri sadece bir hobiye değil, yepyeni bir yaşama davet ediyoruz. Artık gün içinde gelmesini iple çekeceğiniz çok keyifli dersleriniz ve her yaştan, her meslek grubundan tanışıp kaynaşma şansı bulacağınız birçok yeni arkadaşınız, bir de Academia Del Tango İstanbul adında ikinci bir aileniz olacak.

Tango'nun hayatınıza katacağı dostlukları asla unutmayacaksınız. Kocaman ve sıcacık bir ailenin parçası olacaksınız

Misyonumuz

Academia'nın kurumsal misyonu “hayata canlılık katmaktır." Tango ile kurs katılımcılarımızla kendilerini iyi hissetmelerine, iyi görünmelerine ve hayattan daha fazlasını elde etmelerine yardımcı oluyoruz..

 
18698405_1337936879576077_25941883533449

Vizyonumuz

Türkiye'nin en iyi tango okulu olmak ve Türkiye'nin 1 numaralı tango kursu olarak tanınmak.